Nadchodzi siódma edycja przeglądu Dni Krytyki Filmowej w Gdyni. Zapraszamy w dniach 15-17 kwietnia 2024 do Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Gośćmi tegorocznej edycji będą ponownie filmoznawcy, dziennikarze i krytycy filmowi, którzy przyjadą specjalnie do Gdyni spotkać się z publicznością po seansach.

Dni Krytyki Filmowej to projekt, którego głównym celem jest stwarzanie przestrzeni do rozmów o kinie, filmach oraz świecie ukazanym w tych filmach. Stwarzanie warunków do rozmów, polemiki, oceny i wymiany poglądów. Miękka edukacja widza w różnym wieku w zakresie świadomego odbioru dzieła filmowego a także jego konstruktywna krytyka.

Formuła programowa przeglądu niezmiennie zakłada połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dających możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej również publiczności. 

W przeglądzie znajdą się wybitne tytuły kina autorskiego, filmy które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Sundance, Berlinale, San Sebastian, Toronto i innych.

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni. Partnerzy przeglądu: Gdyńskie Centrum Filmowe.