Zapraszamy na VI edycją przeglądu filmowego Dni Krytyki Filmowej w Gdyni, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Dni Krytyki Filmowej to projekt, którego głównym celem jest stwarzanie przestrzeni do rozmów o kinie, filmach oraz świecie ukazanym w tych filmach. Stwarzanie warunków do rozmów, polemiki, oceny i wymiany poglądów. Miękka edukacja widza w różnym wieku w zakresie świadomego odbioru dzieła filmowego a także jego konstruktywna krytyka.

Formuła programowa przeglądu niezmiennie zakłada połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dających możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej również publiczności. Gośćmi i gościniami spotkań będą: Łukasz Maciejewski, Błażej Hrapkowicz, Diana Dąbrowska, Magdalena Felis, oraz Anna Kądziela-Grubman.

W przeglądzie znajdą się wybitne tytuły kina autorskiego, filmy które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Sundance, Berlinale, San Sebastian, Toronto i Gdynia. Część filmów zaprezentowana zostanie przedpremierowo.

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni. Partnerzy przeglądu: Gdyńskie Centrum Filmowe.

Dyrektor Programowa:

Anna Kądziela-Grubman